پرسش و پاسخ

نکات مهم:
با توجه به طرح تعداد بالای سوالات، نظرات و پیشنهادات، خواهشمند است به موارد ذیل توجه فرمایید:
1- لطفا متن خود را فقط به فارسی تایپ نمایید. از پاسخ دادن به سوال فارسی ولی به حروف انگلیسی معذور می باشیم.
2- لطفا تا زمان دریافت پاسخ منتظر بمانید و از تکرار سئوال مجدد جدا خوددرای فرمایید. از پاسخ به سوالات تکراری معذور می باشیم.

جواب :Admin
January 26 201915:55 PM

سلام، ممنون از سوالتون، با توجه به اینکه شما سال اول زندگی مشترک رو میگذرونید خیلی از این مسائل طبیعی هستند، ، اما یکی از مهمترین مسائل توی ازدواج این است که در کنار زندگی زوجی یک زندگی خانوادگی و فردی هم برای همسرتان قائل شوید، یادتان باشد که همسر شما برای جدایی از خانوادش با شما ازدواج نکرده است. بهتر است به زیر این نگرانی نگاه کنیم، شما ترس از دست دادن همسرتان را دارید؟

جواب :Admin
January 26 201915:57 PM

سلام، ممنون بابت سوالتون، پسر شما در حال گذراندن دوره نوجوانی است که به عنوان دوران استقلال جویی و هویت یابی شناخته می شود، بدین معنی که در این سالها او از دوران کودکی که دائما به شما وصل بوده فاصله میگیرد و به طور مداوم این فاصله را بیشتر می کند تا استقلال و هویت یابی اش کامل شود. در واقع این یک نیاز طبیعی درون اوست که با مداخله ی شما ارضای این نیاز ممکن است از محیط امن خانه به محیطی منتقل شود که امنیت خانه را ندارد و خطراتی او را تهدید کند. نگرانی شما تا حدی طبیعی است. پیشنهاد من این است که کتابی را در زمینه دوران نوجوانی تهیه کنید و با چالش های این دوران و گذرگاه های رشدی آن بیشتر آشنا شوید. مطمئنا علم شما در این زمینه به رفتار موثرتری خواهد انجامید.

جواب :Admin
January 26 201915:57 PM

سلام، ممنون از سوالتون، با توجه به اینکه شما دوران جوانی را سپری می کنید و مادر وارد دوران پیری شده چالش هایتان تا حدی طبیعی است. اما مسئله ای که این چالش ها را پررنگتر کرده اتمام دانشگاه است که باعث شده زمانی که بیرون از خانه و با افراد دیگر سپری می شده به درون خانه انتقال یابد و با مادر سپری شود. پیشنهاد من این است که با دوست هایتان وقت بیشتری را بگذرانید، برای زندگی کاری تان برنامه ریزی کنید و مصرانه به دنبال کار بروید. کار کردن علاوه بر بیرون آوردن شما از خانه و گرفتن میزانی از وقت شما، در احساس کفایت و اعتمادبنفس شما نیز تاثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت. معمولا حال درونی ما اگر خوب باشد در روابط نیز حال خوبی خواهیم داشت.

جواب :Admin
January 26 201915:56 PM

از هر چیزی که ناراحت می شوید، بهترین راه این است که با همسرتان صحبت کنید. در مورد این مسئله نیز با او صحبت کنید. اما سعی کنید بیشتر از احساس خودتان حرف بزنید. اینکه نگرانتان می کند، عصبانی تان می کند و باعث می شود که به رابطه تمایلی نداشته باشید. فانتزی های همسر شما الزاما معادل با واقعیت نیست بنابراین از هر گونه اتهام زدنی بپرهیزید. فانتزی جنسی در بسیاری از افراد وجود دارد اما توصیه ما این است که در ذهن خود فرد و در حریم خصوصی اش بماند. اجازه دهید در حین بیان این مسئله همسرتان نیز صحبت کند. او را در موضع بی اعتمادی قرار ندهید چرا که ممکن است از یک مسئله قابل حل به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. در صورتی که به تنهایی نمی توانید این قضیه را مطرح کنید می توانید در جلسات مشاوره زوجی شرکت کنید و این مسئله را در حضور همسرتان با کمک یک متخصص حل کنید.

جواب :Admin
January 26 201915:46 PM

سلام، ممنون از شما دوست عزیز بابت سوال تون
بسیاری از رفتارهای ما بر اساس نیازی که زیرشون هست نشان داده میشوند، مثلا برای رفع نیاز گرسنگی مون در یخچال را باز می کنیم، یکی از نیازهایی که به شدت در ما انسان ها پر رنگ است نیاز به دوست داشته شدن و تایید می باشد، یک منبع مهم برای رفع این نیاز خودمان هستیم، اینکه خودمان را بپذیریم، به خاطر نقایصمان ببخشیم، دوستش داشته باشیم و در زمان نیاز تاییدش کنیم، اما وقتی که از درون توانایی رفع این نیاز را نداریم منابع بیرونی مانند دوستان و آشنایان برای ما پررنگ میشوند، ما می خواهیم دوست داشته شویم و در این راه ممکنه هر کاری را برای دیگری انجام دهیم تا ما را دوست داشته باشد...غافل از اینکه ممکنه کارهایی را انجام دهییم که بیشتر از حد توانمان هست و گاهی اینقدر در این تاییدطلبی غرق میشویم که خستگی و نیازهای خودمان رو نادیده می گیریم، پس در واقع با انجام این رفتار به نوعی داریم نشون می دیم که خودمان را دوست نداریم و نادیده اش می گیریم و حتی زمانی که از پس نیاز دیگری برنمی آییم حاضر نیستیم پاسخ رد بدهیم، با این رفار نه تنها نیاز به دوست داشته شدنمان ارضا نشده که به خودمان آسیب نیز رسانده ایم...
دوست عزیز شاید مهم ترین قدم این باشد که شروع به دوست داشتن خودت کنی، باور کنی که تو به خاطر خودت برای دوستان و اطرافیانت عزیزی و کسانی که تو را به خاطر پاسخ رد شنیدن طرد میکنند در واقع دوستدار تو نیستن، در ثانی بهتره به این فکر کنی که پاسخ دوستان تو خیلی از مواقع واقعی و راستینه و تو به این علت ناراحت و دلزده میشی که حاضر نیستی واقعیت سوپرمن نبودن را بپذیری و به هر قیمتی میخوای پاسخ مثبت بدهی، و در آخر اگر در اکثریت مواقع انتظارات تو پاسخ داده نمیشوند و بهتر است که واقعیت و احساست رو قاطعانه بهشون بگی. دوستی یک رابطه ی دوطرفه است که تلاش هر دو طرف باعث حفظ آن می شود.

جواب :Admin
January 25 201922:16 PM

با سلام
یکی از حساسیت های قابل درک هر فردی خانواده اش است. ناراحت شدن شما از این مسئله طبیعی است. اما مسئله ی اصلی احساس شما نیست بلکه نحوه ی ابراز آن است. بسیاری از ما به هنگام عصبانیت، یا از کوره در می رویم و یا کاملاً سرکوب می کنیم. یکی از بهترین راه حل ها تغییر نحوه ی بروز احساساتمان است. به جای پرخاشگری و برانگیختن همسرتان، اندکی به خودتان زمان بدهید، به بدنتان و واکنش های درونی اش نگاه کنید (داغی قفسه سینه، مشت شدن دستها و ...)، آنگاه ببینید که چه اتفاقی باعث ناراحتی همسرتان و بدگویی اش از خانواده تان شده، به او برای ناراحتی اش حق بدهید و احساسش را معتبر بشمارید و در مقابل به او در مورد احساسات خودتان بگویید، مرزهایتان را تعیین کنید (حرف زدن از احساسات ممنوع نیست، اما به عمل درآوردن آنها ممنوع است)

جواب :Admin
January 25 201922:14 PM

با سلام، دوران بلوغ به دورانی طوفانی معروف است... در این دوران نوجوانان دچار نوساناتی می شوند که برای والدین گاها تعجب آور و غیر قابل درک است، گاهی به شدت صمیمی و مهربان و دقایقی دیگر پرخاشگر و عصبی... درونگرا شدن نوجوانان در این دوره ممکن است نشانه ی تغییرات مختلفی باشد:
1- نوجوانان در این دوران درگیر هویت یابی می شوند، پاسخ به سوال من کیستم؟ در نتیجه درونگرایی در آنها پررنگتر م شود.
2- گروه اصلی ارتباطی نوجوانان از خانواده به همسالان تغییر می یابد، در نتیجه روابط بهتر و صمیمانه تری را در مدرسه نسبت به خانه شاهد هستیم.
3- دختر شما ممکن است درون بافت خانه و فامیل آسیب را دیده باشد که نمی تواند اعتماد کند، به عبارتی انزوای او ممکن است نشانه ی ترس و اضطراب ناشی از یک رویداد باشد.
راه حل: بهتر است به او نزدیکتر شوید، شما با او حرف بزنید، از نوجوانی و نیازها و تغییراتتان، می توانید به او این اطمینان را بدهید که برای هر مشکلی می تواند روی شما حساب کند، احساساتش را معتبر شمارید و آغوشتان را برای پرخشگری هایش نبندید. از خدمات مشاوره نوجوان کلینیک ما نیز می توانید بهره مند شوید.

جواب :Admin
December 01 201819:53 PM

با سلام شما می توانید از طریق شماره های مرکز (88729164 و 88726748) با مشاوران حوزه کودک و نوجوان این مرکز به صورت حضوری از طریق نوبت دهی یا تلفنی مشاوره بگیرید.

جواب :Admin
December 01 201814:59 PM

با سلام
لطفاً برای آگاهی از هزینه کارگاه ها با شماره 09308155816 خانم آشوب مسئول کارگاه ها تماس حاصل فرمائید.

جواب :Admin
May 10 201811:04 AM

آریاز در لغت به معنی رهنما،رهبر نام بزرگی پارسی در زمان هخامنشیان


جواب :Admin
May 05 201818:25 PM

با سلام
مرکزمشاوره آریاز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر دایر میباشد

جواب :Admin
May 05 201816:50 PM

مواجهه با مسائل مختلف زندگی اعم از فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی و... همراه با احساس نارضایتی، سردرگمی، ‌اضطراب، استیصال و درماندگی است. همه به تجربه دریافته ایم که به تنهایی قادر به اداره همه مسائل مختلف زندگی نیستیم. اغلب به منظور حل مشکلات از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره مند میشویم، اما کمک تخصصی، حل بهتر و سریع تر مشکل را با احتمال خطای کمتر میسر می­سازد.بدین منظور مرکز تخصصي خدمات روان شناختي و مشاوره آریاز به فعالیت های ذیل می پردازد:

مشاوره و روان درمان گري : مشاوره خانواده، خانواده درمان گري، تشخيص و درمان اختلال های کودک و نوجوان

روان سنجی: آموزش آزمون های معتبر روان شناختی شامل آزمون های عيني (MMPI، NEO و...)، فرافكن (TAT، رورشاخ و...)،هوش (وکسلر، بينه و...)

آموزشی: برگزاری کارگاه های آموزشی و دوره های تخصصی آشنایی با اختلال های روانی کودک و نوجوان، فنون و مصاحبه تشخیصی، زوج درمان گري، خانواده درمان گري، مهارت های زندگی و...(با ارائه مدرک معتبر)

فرهنگی: اکران فیلم های روان شناختی و بررسی و نقد فیلم توسط اساتید روان شناسی، مثنوی خوانی و...

جواب :Admin
May 05 201816:49 PM

آموزش كاربردي روان شناسي در قالب برگزاري مجموعه كارگاه هاي آموزشي و دوره هاي باز آموزي در زمينه مهارت هاي تخصصي و حرفه اي، مربيگري مهارت هاي زندگي و روابط بين فردي، والدگري، فنون درمانگري با رويكردهاي مختلف، آسيب شناسي و تشخيص اختلال هاي رواني

خدمات روان شناختی و مشاوره فردي و گروهي در زمينه مشكلات بين فردي، مشاوره پيش از ازدواج، مداخلات روانشناختي در طلاق، ارتقاي مهارت هاي ارتباطي